CENTRUM TRENINGOWE

 


Miejsce treningowe:
klub NRD, ul. Browarna 6
Zapraszamy w środy od 18:00!

ct1

t__w220_h220nrd-nowe-logo220_2DSC_0010

centrum_treningowe


logo-napis2

N A S Z E    S T O Ł Y


B O N Z I N I

WP_20150402_006

Konstrukcja tego stołu nie zmieniła się od dziesięcioleci, francuski producent w ostatnich latach zmienił tylko piłkę – z korkowej na bardzo lekką plastikową. Bardzo ciężkie, metalowe piłkarzyki sprawiają, że gra wymaga nie mało wysiłku, szczególnie na początku przygody z tym stołem. Jako jedyny stół ITSF’u ma teleskopowe grile, przez co można je dość mocno wygiąć, szczególnie na linii obrony „2”. Wspomniana dwója ma też najmniejszy zasięg, strzelenie tam popularnego „dead men’a” jest bardzo proste. Stolik dedykowany pinowaniu piłki, oryginalnie wyposażony w możliwość wymiany uchwytu. Wielu najlepszych graczy tego stylu gry używa strzału z zamkniętej dłoni.

Preferowany przez: Francja, Dania, Kanada, kraje Beneluksu.


P4P   L E H M A C H E R

WP_20150402_008

Niemiecka marka, która miała również odpowiednik tego stołu w federacji ITSF pod nazwą TECBALL. Werja dla federacji P4P jest tylko nieznacznie dłuższa i ma większy zasięg bramkarza, poprzez inną konstrukcję bramki. Przyczepna piłka, duży zasięg na linii strzału sprawia ten stolik idealnym dla pinowania piłki. Brak bocznych ramp często jest wykorzystywany do strzelania tzw. „bandek” jest to skuteczne zagranie na tym typie stołów. Obecnie odpowiednikiem tego stołu w ITSF’ie jest Leonhart, który ma bardzo zbliżoną konstrukcję.

Preferowany przez: Niemcy, Szwajcaria, kraje Beneluksu.


G A R L A N D O

WP_20150402_017

Niewątpliwie najpopularniejsza marka w Polsce. Włoski stolik o ciekawej charakterystyce, jako jedyny z pięciu stołów międzynarodowej federacji ITSF posiada rampę boczną i szklaną powierzchnię gry. Prowadnice przelotowe, stosunkowo małe „chłopki” przez co jest dużo miejsca do oddania celnego strzału, jednak trudniej go wykonać. Na linii strzału trzech napastników rozstawiono najszerzej ze wszystkich stołów federacji ITSF. Linia pomocy z kolei ma bardzo duży zasięg pięciu piłkarzyków, przez co gra na tej linii daję dużo możliwości jak i przyjemności. Warto wspomnieć o nowej piłce, która jest przyczepna i poprawiła grywalność tego stołu.

Preferowany przez: Polska, Austria, Szwajcaria, Litwa, Węgry.


R O B E R T O   S P O R T – Adrenaline

WP_20150402_019

W ostatnich latach włoski producent znacząco zmienił konstrukcję swojego turniejowego stołu, starając się cały czas ulepszać swoją Adrenalinę. Zrezygnowano z bocznych ramp, szklanej powierzchni gry oraz sześciennych nóg piłkarzyków. Teraz kulamy piłkę po laminacie, kopiemy piłkarzykami ze ściętymi nóżkami, które są dość masywne jak na tak mały i lekki model stołu. Duży zasięg „chłopków” na każdej linii daje ogromne możliwości zagrań. Jedynie piłka pozostawia wiele do życzenia, szybko się niszczy, odkształca.

Preferowany przez: Włochy, Słowenia.


F I R E B A L L

WP_20150402_023

Amerykańska wersja „foosball’u” w chińskim wykonaniu. Masywne piłkarzyki, przyczepna piłka, sprawiają grę na tym stole wyjątkowo przyjemną. Piłkę bez problemu się tik-takuje, brushuję, pcha, uderza, pinuje. Można ją zagrać w każdym stylu, stolik niesamowicie szybki. Bardzo solidnie wykonane grile, praktycznie nie do zniszczenia.

Preferowany przez: USA, Chiny, Tajwan.